Novinky

Třetí vyléčený pacient s AIDS je žena

24. 2. 2022

Žena s HIV, které byla transplantována pupečníková krev, se stala třetí osobou na světě, která se vyléčila z viru způsobujícího AIDS.

Jak kofein chrání srdce?

20. 2. 2022

Mechanismus, jímž kofein redukuje riziko kardiovaskulárních onemocnění, objevili vědci v Kanadě.

Plasty vedou k obezitě

16. 2. 2022

Nové důkazy o metabolických faktorech obezity přineslo zjištění, že u obézních lidí se po jídle uvolňuje výrazně méně "hormonů sytosti" než u štíhlých jedinců.

Další pokrok v robotické chirurgii

12. 2. 2022

Obrovský skok kupředu v robotické chirurgické technologii znamenal výkon robota STAR (Smart Tissue Autonomous Robot), který vyvinuli výzkumníci z Johns Hopkins University.

Hypertenze v mládí vede ke změnám mozku

8. 2. 2022

V mozku lidí středního věku, kteří trpí od mládí vysokým krevním tlakem, dochází ke změnám, jež mohou vést k narušení kognitivních funkcí.

Unikátní biobox na Bulovce

4. 2. 2022

FN Bulovka se stala jedinou nemocnicí v ČR, která v civilním sektoru disponuje nejmodernějším izolačním zařízením pro pacienty s vysoce nakažlivou nemocí.

Tuk a diabetes: překvapivé poznatky

1. 2. 2022

Nová laboratorní studie naznačuje překvapivou roli tuku při udržování produkce inzulínu slinivkou břišní v podmínkách nadbytku cukru.

Osamělí muži mají vyšší zánětlivé markery

31. 1. 2022

Rozsáhlá práce zjistila, že osamělý život a častější rozpady vztahů jsou u mužů spojeny s vyšší úrovní zánětů. U žen studie žádnou takovou souvislost nezjistila.

Hormonální podstata obezity

28. 1. 2022

Nové důkazy o metabolických faktorech obezity přineslo zjištění, že u obézních lidí se po jídle uvolňuje výrazně méně "hormonů sytosti" než u štíhlých jedinců.

Hořčík podpoří imunitu proti rakovině a infekcím

24. 1. 2022

Švýcarští vědci zjistili, že "killer" T-buňky dokáží likvidovat rakovinné nebo infikované buňky pouze v přítomnosti hořčíku.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution