Novinky

Začaly klinické testy českého léku na rakovinu

10. 10. 2020

První pacienti dostali v USA dávku slibného léku pro léčbu rakoviny, který objevil česko-americký tým vědců. 

Za Crohnovu nemoc může bakterie

10. 10. 2020

Bakterie, prosakující ze střeva, zřejmě spouští tvorbu druhu tuku, který se často objevuje u pacientů s Crohnovou chorobou. Jedná se o Clostridium innocuum.

Nová role pro lithium?

2. 10. 2020

Výzkumy naznačují, že lithium by mohlo mít potenciál jako neuroprotektivní látka, zpomalující stárnutí a postup Alzheimerovy choroby.

Spolehlivá úleva při endometrióze

29. 9. 2020

Injekce botulotoxinu A pomáhají proti chronickým bolestem v oblasti pánve u žen s endometriózou, zjistila studie, představená letošním kongresu American Academy od Neurology (AAN).

Videohry prospívají mozku

25. 9. 2020

Hraní videoher v dětství zřejmě zlepšuje paměť, tvrdí nová studie ze Španělska. K překvapivému zjištění vědci došli na základě metaanalýzy více než 60 předchozích studií

Hypertenze a rakovina: Léky za to nemohou

21. 9. 2020

Na otázku, zda existuje souvislost mezi léky na hypertenzi a rakovinou, odpovídá nová rozsáhlá studie, prezentovaná na online setkání ESCO.

Nová cesta léčby leukémie?

15. 9. 2020

Vědci z Hiroshima University objevili další možný způsob terapie chronické myeloidní leukémie (CML) cestou narušení  genu Gdpd3 u myší in vivo.

Mužským hormonem proti obezitě

10. 9. 2020

Testosteron by se mohl stát novým léčebným prostředkem při obezitě u mužů. Naznačuje to prezentace na virtuálním European and International Congress on Obesity.

Velikost pupil ukazuje délku života

5. 9. 2020

U pacientů se srdečním selháním může velikost zornice předpovědět potřebu hospitalizace, nebo dokonce riziko úmrtí. 

Proti předčasným porodům

1. 9. 2020

Predikci a prevenci předčasného porodu má za cíl společný projekt Gynekologicko-porodnické klinika Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution