Novinky

ADA upravila svá doporučení léčby diabetu

1. 8. 2019

American Diabetes Association (ADA) upravila svoje zásady pro lékařskou péči při diabetu. Jde celkově o tři novinky.

Aspirinem proti CA tlustého střeva

31. 7. 2019

Nová data potvrzují, že pacientům s Lynchovým syndromem může pomoci aspirin

Sója je pro srdce přece jenom zdravá

26. 7. 2019

Sójový protein zůstává součástí stravy pro zdravé srdce. Prokázala to metaanalýza desítek studií prováděných v průběhu uplynulých dvou dekád.

Průlom: Myši nakažené HIV se uzdravily

25. 7. 2019

Poprvé v historii se podařilo vyléčit virus HIV, i když jen v laboratorních podmínkách. Američtí vědci vyléčili pomocí genetické úpravy živé infikované myši.

Další lék proti Alzheimerovi zklamal

20. 7. 2019

Společnosti Amgen, Novartis a Banner Alzheimer’s Institute zastavily další výzkum potenciálního nového léku proti Alzheimerově chorobě.

Jak se rodí v USA?

16. 7. 2019

Nemocniční porody jsou zdrojem kritiky i v USA. Americká studie zjistila, že ženy, které odmítnou například sekci nebo okamžité přerušení pupečníku, většinou tvrdí, že se s nimi při pobytu v nemocnici nevhodně zacházelo.

Prevence sto tisíc zbytečných smrtí na HPV

12. 7. 2019

Velká Británie zavádí očkování proti HPV virům i pro chlapce. Britské ministerstvo zdravotnictví tím rozšiřuje vakcinační program, který započal v roce 2008 a platil pouze pro dívky.

Novinka z kongresu ADA: účinky tirzepatidu

8. 7. 2019

Kongres Americké diabetologické asociace (ADA) přinesl výsledky mnoha ostře sledovaných studií (například CAROLINA, REWIND, PRONTO) a zároveň údaje, které mohou přímo ovlivnit klinickou praxi, například při využití tirzepatidu.

První semaglutid pro ústní podání

1. 7. 2019

Evropská léková agentura projednává schválení zcela první perorální formy inkretinu semaglutidu pro léčbu diabetu 2. typu.

Zcela nová léčba kouření na obzoru

30. 6. 2019

Rostoucí počet důkazů potvrzuje, že novým cílem při hledání léků proti kouření jsou presynaptické inhibiční metabotropní receptory 2 a 3 (mGluR2/3).

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution