Novinky

Přípravek proti diabetu chrání před nemocemi srdce

9. 12. 2018

Podle nové studie antidiabetikum Trulicity společnosti Eli Lilly chrání pacienty s DM2 před kardiovaskulárními onemocněními, jako je infarkt, mrtvice či srdeční selhání.

Nová kombinace pro léčbu chronické lymfocytární leukemie

8. 12. 2018

Evropská léková agentura schválila společnosti AbbVie kombinaci přípravku VENCLYXTO (venetoklax) a rituximabu k léčbě pacientů s chronickou lymfocytární leukemií (CLL), kterým byla podána nejméně jedna předchozí léčba.

Zákaz kouření snižuje tlak i nekuřákům

8. 12. 2018

Zákaz kouření ve veřejných prostorech přináší zdravotní prospěch i nekuřákům.

ADHD vzniká i zátěží v jeslích

28. 11. 2018

U dětí, které ve školce a v jeslích patří k nejmladším, se dramaticky zvyšuje riziko rozvoje ADHD.

Překvapivá příčina vzniku křečových žil

24. 11. 2018

Větší tělesná výška je rizikovým faktorem pro vznik varixů. Vyplývá to z rozsáhlé genetické studie, která analyzovala data více než 500 tisíc lidí v Británii.

Probiotika nejsou tak účinná, jak se předpokládalo

23. 11. 2018

Působení široce doporučovaného užívání probiotik má svá omezení. Hned dvě studie objevily, že probiotika neúčinkují proti průjmu, zvracení a bolesti břicha při gastroenteritidě.

Těhotenská hypertenze předznamenává demenci v pozdním věku

8. 11. 2018

Ženy, které v těhotenství trpí preeklampsií, mají více než trojnásobně vyšší riziko, že se u nich ve stáří vyvine demence.

Nový lék na chřipku po 20 letech ve fázi III

7. 11. 2018

Závěrečná fáze testování prokázala, že protichřipkový lék baloxavir marboxil výrazně omezuje symptomy nemoci u pacientů s vysokou tendencí k vážným komplikacím (nad 65 let, astma, chronická plicní onemocnění, srdeční onemocnění či morbidní obezita).

Hypertenze souvisí s nemocemi dásní

2. 11. 2018

Pacienty s vysokým tlakem, kteří trpí onemocněním dásní, mají o 2 mmHg až 3 mmHg vyšší tlak a zároveň na ně méně účinkuje příslušná medikace.

Radikálnější hysterektomie jsou bezpečnější

2. 11. 2018

Minimálně invazivní operace v raném stadiu karcinomu cervixu (stage IA2 a IB1) znamenají pro pacientky vyšší riziko recidivy onemocnění i dřívějšího úmrtí ve srovnání s konvenční „otevřenou“ hysterektomií.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution