Novinky

Amatérští běžci mohou riskovat své zdraví

4. 3. 2020

Výzkum Institutu klinické a experimentální medicíny ukázal, že maraton jako izolovaný závod s sebou nese pro zdraví jedince značná rizika.

Hadí jed může léčit rakovinu

1. 3. 2020

Výzkumný tým z University of Northern Colorado tvrdí, že účinky hadího jedu půjde využít pro léčbu rakoviny.

Pizza škodí spermiím

27. 2. 2020

Západní strava je příčinou nejen úbytku mužských spermií, ale i poklesu hladiny testosteronu. Vliv způsobu stravování na funkci mužských varlat zkoumala rozsáhlá studie časopisu JAMA Urology.

Deprese na postupu?

23. 2. 2020

Třikrát více antidepresiv než před sedmi lety předepsali v ČR lékaři za loňský rok. Jde o recepty na 242 milionů obvyklých denních dávek.

Příliš čistoty škodí – opět potvrzeno

18. 2. 2020

Nová studie přináší důkazy o souvislosti mezi expozici chemie z čisticích prostředků a rozvoji astmatu u dětí.  Údaje publikoval Canadian Medical Association Journal.

Vedou antibiotika k obezitě?

14. 2. 2020

Děti, kterým jsou od útlého věku opakovaně podávána antibiotika, mají vyšší riziko pozdější obezity.

Marihuana škodí srdci a medikaci

9. 2. 2020

Nová studie potvrzuje, že lidem se srdečními onemocněními může užívání marihuany významně zvýšit riziko kardiovaskulární příhody.

Unikátní česká studie k cestovní medicíně

5. 2. 2020

Rozsáhlá studie realizovaná na Klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce ukázala, že čeští cestovatelé málo využívají předvýjezdové poradenství.

Sluncem proti metabolickému syndromu?

1. 2. 2020

Nová studie v USA zjistila, že fotosenzitivní proteiny na adipocytech mohou reagovat na sluneční světlo. Naznačuje rovněž, že nedostatek přirozeného denního světla mění způsob jejich fungování a následně zvyšuje riziko rozvoje metabolického syndromu.

Krevní tlak stoupá jinak ženám než mužům

28. 1. 2020

Nový výzkum prokázal, že cévy žen stárnou rychleji než u mužů. Krevní tlak u žen bývá sice na začátku nižší, ale začíná stoupat dříve, už po třetí dekádě věku.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution