Novinky

Jediný gen pro homosexualitu neexistuje

8. 9. 2019

Velká vědecká studie potvrdila, že neexistuje jediný gen pro homosexualitu. Lidskou sexuální orientaci však ovlivňuje složitý mix genetiky a prostředí.

Nové využití mepolizumabu

4. 9. 2019

Pacienti se závažným eozinofilním astmatem mohou už i v EU začít se samostatným podáváním léčivého přípravku Nucala.

Už jedna e-cigareta mění krevní oběh. I bez nikotinu

31. 8. 2019

Pouhá jedna elektronická cigareta má dočasně negativní vliv na kardiovaskulární funkce. Podle americké studie publikované v časopise Radiology se změny týkají i e-cigaret bez nikotinu. Prokázaly to skeny z magnetické rezonance.

Diabetes u žen a problémy se spánkem

30. 8. 2019

Ženy s diabetem 2. typu čelí častěji problémům spojeným se spánkem a jejich potíže jsou závažnější než u žen, které tímto onemocněním netrpí.

Koho testovat na mutaci BRCA?

23. 8. 2019

Americká pracovní skupina pro preventivní služby aktualizovala své doporučení pro pacientky ke genetickému zkoumání mutací na genech BRCA 1 a BRCA 2. Benefity totiž přináší jen některým.

Naděje na vakcínu proti borelióze

21. 8. 2019

Nový objev českých vědců mění pohled na vznik onemocnění při nákaze boreliemi. Výzkum bude dál pokračovat a snad napomůže k vývoji nové vakcíny, na kterou se již dlouho marně čeká.

Metaanalýza prokázala prospěšnost vitaminu D u rakoviny

17. 8. 2019

S cílem zjistit souvislost mezi příjmem vitaminu D a mortalitou u dospělých vědci prozkoumali 52 studií s více než 75 tisíci účastníků.

Počet nakažených virem HIV znovu vzrostl

16. 8. 2019

Letos v ČR během prvních šesti měsíců přibylo 121 nových případů nakažených virem HIV. Loni byl přitom počet nově nakažených nejnižší za sedm let, meziročně klesl téměř o pětinu na 208 nových případů za celý rok.

Alzheimera odhalí jednoduchý test z krve

10. 8. 2019

Jednoduchý test z krve dokáže podle nové studie odhalit Alzheimerovu nemoc už v rané fázi. A dokonce s větší přesností než dosud používaná metoda.

Využití atezolizumabu i pro pokročilé případy

9. 8. 2019

Dalším lékem, který snižuje riziko postupu nemoci nebo smrti u pacientů s pokročilou CA močového měchýře, je Tecentriq (atezolizumab) společnosti Roche v kombinaci s platinou.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution