Novinky

Příliš čistoty škodí – opět potvrzeno

18. 2. 2020

Nová studie přináší důkazy o souvislosti mezi expozici chemie z čisticích prostředků a rozvoji astmatu u dětí.  Údaje publikoval Canadian Medical Association Journal.

Vedou antibiotika k obezitě?

14. 2. 2020

Děti, kterým jsou od útlého věku opakovaně podávána antibiotika, mají vyšší riziko pozdější obezity.

Marihuana škodí srdci a medikaci

9. 2. 2020

Nová studie potvrzuje, že lidem se srdečními onemocněními může užívání marihuany významně zvýšit riziko kardiovaskulární příhody.

Unikátní česká studie k cestovní medicíně

5. 2. 2020

Rozsáhlá studie realizovaná na Klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce ukázala, že čeští cestovatelé málo využívají předvýjezdové poradenství.

Sluncem proti metabolickému syndromu?

1. 2. 2020

Nová studie v USA zjistila, že fotosenzitivní proteiny na adipocytech mohou reagovat na sluneční světlo. Naznačuje rovněž, že nedostatek přirozeného denního světla mění způsob jejich fungování a následně zvyšuje riziko rozvoje metabolického syndromu.

Krevní tlak stoupá jinak ženám než mužům

28. 1. 2020

Nový výzkum prokázal, že cévy žen stárnou rychleji než u mužů. Krevní tlak u žen bývá sice na začátku nižší, ale začíná stoupat dříve, už po třetí dekádě věku.

Nebezpečný koronavirus se začal šířit do světa

24. 1. 2020

Smrtící nový koronavirus se začal šířit z čínské provincie Chu-pej. Zemřelo tam již 41 lidí, počet nakažených dosáhl 1300.

Nové léky rychleji, ale méně striktně

21. 1. 2020

Zrychlit povolování nových léků mají zajistit chytané změny ve schvalovacích procedurách v americké lékové agentuře FDA.

Potrat bez výčitek?

17. 1. 2020

Jedna z největších studií na téma psychického prožívání potratu u žen přinesla překvapivá zjištění: většina z tisícovky zkoumaných žen pociťovala úlevu a nikoliv lítost či výčitky.

WHO varuje před novým virem

13. 1. 2020

Světová zdravotnická organizace (WHO) varovala, že nový smrtelný virus, způsobující neznámou formu zápalu plic, se může šířit do celého světa.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution