Novinky

CA jater: přes 13 měsíců navíc

25. 11. 2019

Imunoterapeutikum Tecentriq (atezolizumab)kombinované s Avastinem při neresekabilním hepatocelulárním karcinomu prodlužuje celkové přežití a interval bez progrese víc než dosavadní léky.

Pomoc při odvykání při CHOPN

21. 11. 2019

Kuřákům s CHOPN budou nově zdravotní pojišťovny v ČR hradit moderní léky. Musí ale spolupracovat s lékařem a kouření postupně omezovat. 

Alkoholismus v ČR – nové údaje

17. 11. 2019

Rizikově pije podle odborníků alkohol více než 1,5 milionu Čechů, kolem 600 tisíc každý den. Společenské náklady převyšují 59 miliard korun ročně. Vyplývá to z průzkumu mezi téměř 1800 lidmi, který prezentovala Národní linka pro odvykání alkoholu.

Vitamin E v e-cigaretách: přímý důkaz škodlivosti

13. 11. 2019

Acetát vitaminu E byl nalezen ve všech biologických vzorcích z plic pacientů, kteří zemřeli po používání e-cigaret. Jde o přímý důkaz, že tato látka je hlavní příčinou poškození plic, tvrdí šokující závěr analýzy amerického Centra pro kontrolu a výzkum nemocí.

Mozek chce mít i svůj klid

11. 11. 2019

Jednou z cest k dlouhému životu může být klid a nižší neurální aktivita mozku. Překvapivý opak k dosud tradované teorii o prodloužení života pomocí vysoké aktivity přinesla nová kontroverzní studie z Harvard Medical School. Publikovat ji v časopisu Nature trvalo celé dva roky!

Přenos bijícího srdce – nová naděje transplantací

8. 11. 2019

Čeští lékaři z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny poprvé vyzkoušeli transplantaci bijícího srdce od dárce k příjemci pomocí přístroje simulujícího tep.

Sůl může zjednodušit vývoj biologik

4. 11. 2019

Chemici z Riceovy univerzity v americkém Houstonu objevili nové možnosti procesu separace proteinů na základě polymerových membrán, což může zjednodušit výrobu léčiv.

Věk a rakovina: vyšší, nebo nižší výskyt?

1. 11. 2019

Studie univerzity v Liverpoolu boří zavedenou představu, že se stoupajícím věkem u člověka roste riziko propuknutí bujení rakovinných buněk.

Nová studie o mepolizumabu

29. 10. 2019

Přípravek Nucala (mepolizumab) významně snižuje exacerbace těžkého eozinofilního astmatu. Vyplynulo to z první prospektivní studie na podávání tohoto biologického přípravku v klinické praxi. 

Kdy brát prášky na tlak?

24. 10. 2019

Léky na snížení krevního tlaku je lepší brát večer místo ráno, jak se dosud doporučovalo. Nová studie tvrdí, že večerní medikace téměř o polovinu snižuje riziko úmrtí na infarkt, srdeční selhání a mrtvici.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution