Novinky

Ibalgin 200 a 400 má jiné složení

19. 2. 2019

Lék Ibalgin, užívaný proti bolestem, má nové složení. Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje, že nově kromě účinné látky ibuprofenu obsahuje rovněž laktózu.

Pembrolizumab nově i pro léčbu CA prostaty?

17. 2. 2019

Keytruda, přípravek pro imunoterapii při onkologickém onemocnění, bude nově testován ve třech studiích ve fázi 3 jako přípravek pro kombinovanou terapii i u karcinomu prostaty.

Marihuana: Neprozkoumané účinky na srdce

15. 2. 2019

Konopí k lékařským i rekreačním účelům je legální ve stále více zemích. Ukazuje se však, že jeho účinky mohou být nebezpečné speciálně pro pacienty s kardiovaskulárním onemocněním.

Nový doporučený postup léčby astmatu

8. 2. 2019

Americká odborná společnost American College of Allergy, Asthma and Immunology vydala nové guidelines pro léčbu astmatu. Poprvé se v nich přesně stanovuje postup pro snížení medikace u pacientů s dosaženou kontrolou nad průběhem onemocnění.

Jak moc škodí e-cigarety? Nové důkazy varují

6. 2. 2019

Používání elektronických cigaret výrazně zvyšuje nebezpečí mrtvice a infarktu myokardu.

Největší pokrok v onkologii podle ASCO

31. 1. 2019

American Society of Clinical Oncology (ASCO) zvolila za nejprůlomovější objev roku pokrok v léčbě vzácných tumorů. Jde o pět studií umožňujících největší pokrok v léčbě onemocnění, která tvoří 20 % všech diagnóz karcinomu.

Zdraví nejvíc škodí sacharóza

25. 1. 2019

Dopad sacharidů na lidský organismus závisí na jejich typu a kvalitě. Toto zjištění přinesla dosud největší metaanalýza údajů téměř 135 milionů osob z různých studií.

Riziko sebevraždy při karcinomu je nejvyšší během prvního roku

25. 1. 2019

I když počet pacientů, kteří přežili onemocnění rakovinou stále stoupá, určité typy tohoto onemocnění stále významně zvyšují pravděpodobnost sebevraždy.

Lartruvo zklamal ve studii

20. 1. 2019

Protinádorový lék Lartruvo neprokázal v dlouhodobé konfirmativní studii schopnost prodloužit dobu přežití a nebude se tedy dál podávat pacientům ani uvádět na trh.

Které hormony zhoršují riziko trombózy?

13. 1. 2019

Nová britská studie upozorňuje, že určité přípravky hormonální substituce (HRT) používané u žen v menopauze zvyšují riziko vzácně se vyskytující, avšak závažné tromboembolie (TEN).

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution