Novinky

S léčbou RS může pomoci dieta

5. 2. 2021

Vztah mastných kyselin a regulačních imunitních buněk při roztroušené skleróze (RS) zkoumali vědci z Yale.

Nejčastější diagnózy CA v roce 2020

31. 1. 2021

Karcinom prsu se v roce 2020 stal ve světě nejčastější onkologickou diagnózou a v počtu pacientů překonal rakovinu plic.

„Kočičí“ parazit může způsobovat gliom

26. 1. 2021

Podle nového výzkumu existuje souvislost mezi infekcí T. gondii a rizikem gliomu u dospělých. Vědci zkoumali spojení mezi protilátkami proti T. gondii měřenou několik let před diagnostikováním rakoviny, a následným rizikem rozvoje gliomu.

Metabolismus zřejmě predikuje depresi

22. 1. 2021

Nová pilotní studie ukazuje, že pacienti s klinickou depresí mají velmi odlišný metabolický profil než lidé bez deprese.

Podaří se Alzheimerovu chorobu zastavit v počátku?

13. 1. 2021

Nový objev by mohl zastavit Alzheimerovu chorobu již v počátku. Vědci identifikovali buňky v mozku, které toto onemocnění zlikviduje jako první.

Zázvor proti systémovému lupusu

8. 1. 2021

Účinná látka obsažená v zázvoru, 6-gingerol, by mohla pomoci při léčbě pacientů s lupusem. Naznačuje to studie, provedená na hlodavcích vědci z Michigan Medicine v Ann Arbor, a publikovaná v Journal od Clinical Investigation.

Kde začíná závislost na nikotinu?

8. 1. 2021

Nová studie mění pohled na hranici závislosti na nikotinu. Lidé, kteří jsou považováni za příležitostné kuřáky, mohou být již závislí a měli by podstoupit terapii.

Předsevzetí: záleží na správné formulaci

4. 1. 2021

Výzkum švédských psychologů tvrdí, že pro dodržení novoročních (či jakýchkoliv jiných) předsevzetí je nejdůležitější jejich vyznění.

Včelím jedem proti rakovině prsu

30. 12. 2020

Další terapeutické možnosti při onemocnění rakovinou prsu naznačuje nová australská studie. Včelí jed v laboratorních podmínkách rychle zabíjí rakovinové buňky potlačením jejich růstového faktoru. Zdravým buňkám však neuškodí.

Mikroglie umí bránit záchvatům

18. 12. 2020

Výzkum na myším modelu ukázal, že imunitní buňky v mozku neustále kontrolují okolí a brání hyperexcitabilitě neuronové sítě.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution