Novinky

Alzheimera odhalí jednoduchý test z krve

10. 8. 2019

Jednoduchý test z krve dokáže podle nové studie odhalit Alzheimerovu nemoc už v rané fázi. A dokonce s větší přesností než dosud používaná metoda.

Využití atezolizumabu i pro pokročilé případy

9. 8. 2019

Dalším lékem, který snižuje riziko postupu nemoci nebo smrti u pacientů s pokročilou CA močového měchýře, je Tecentriq (atezolizumab) společnosti Roche v kombinaci s platinou.

ADA upravila svá doporučení léčby diabetu

1. 8. 2019

American Diabetes Association (ADA) upravila svoje zásady pro lékařskou péči při diabetu. Jde celkově o tři novinky.

Aspirinem proti CA tlustého střeva

31. 7. 2019

Nová data potvrzují, že pacientům s Lynchovým syndromem může pomoci aspirin

Sója je pro srdce přece jenom zdravá

26. 7. 2019

Sójový protein zůstává součástí stravy pro zdravé srdce. Prokázala to metaanalýza desítek studií prováděných v průběhu uplynulých dvou dekád.

Průlom: Myši nakažené HIV se uzdravily

25. 7. 2019

Poprvé v historii se podařilo vyléčit virus HIV, i když jen v laboratorních podmínkách. Američtí vědci vyléčili pomocí genetické úpravy živé infikované myši.

Další lék proti Alzheimerovi zklamal

20. 7. 2019

Společnosti Amgen, Novartis a Banner Alzheimer’s Institute zastavily další výzkum potenciálního nového léku proti Alzheimerově chorobě.

Jak se rodí v USA?

16. 7. 2019

Nemocniční porody jsou zdrojem kritiky i v USA. Americká studie zjistila, že ženy, které odmítnou například sekci nebo okamžité přerušení pupečníku, většinou tvrdí, že se s nimi při pobytu v nemocnici nevhodně zacházelo.

Prevence sto tisíc zbytečných smrtí na HPV

12. 7. 2019

Velká Británie zavádí očkování proti HPV virům i pro chlapce. Britské ministerstvo zdravotnictví tím rozšiřuje vakcinační program, který započal v roce 2008 a platil pouze pro dívky.

Novinka z kongresu ADA: účinky tirzepatidu

8. 7. 2019

Kongres Americké diabetologické asociace (ADA) přinesl výsledky mnoha ostře sledovaných studií (například CAROLINA, REWIND, PRONTO) a zároveň údaje, které mohou přímo ovlivnit klinickou praxi, například při využití tirzepatidu.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution