Novinky

Další lék proti Alzheimerovi zklamal

20. 7. 2019

Společnosti Amgen, Novartis a Banner Alzheimer’s Institute zastavily další výzkum potenciálního nového léku proti Alzheimerově chorobě.

Jak se rodí v USA?

16. 7. 2019

Nemocniční porody jsou zdrojem kritiky i v USA. Americká studie zjistila, že ženy, které odmítnou například sekci nebo okamžité přerušení pupečníku, většinou tvrdí, že se s nimi při pobytu v nemocnici nevhodně zacházelo.

Prevence sto tisíc zbytečných smrtí na HPV

12. 7. 2019

Velká Británie zavádí očkování proti HPV virům i pro chlapce. Britské ministerstvo zdravotnictví tím rozšiřuje vakcinační program, který započal v roce 2008 a platil pouze pro dívky.

Novinka z kongresu ADA: účinky tirzepatidu

8. 7. 2019

Kongres Americké diabetologické asociace (ADA) přinesl výsledky mnoha ostře sledovaných studií (například CAROLINA, REWIND, PRONTO) a zároveň údaje, které mohou přímo ovlivnit klinickou praxi, například při využití tirzepatidu.

První semaglutid pro ústní podání

1. 7. 2019

Evropská léková agentura projednává schválení zcela první perorální formy inkretinu semaglutidu pro léčbu diabetu 2. typu.

Zcela nová léčba kouření na obzoru

30. 6. 2019

Rostoucí počet důkazů potvrzuje, že novým cílem při hledání léků proti kouření jsou presynaptické inhibiční metabotropní receptory 2 a 3 (mGluR2/3).

PPI při dlouhodobém užívání škodí

28. 6. 2019

Běžné léky na reflux, žaludeční vředy a pálení žáhy zvyšují riziko kardiovaskulárních onemocnění, chronického onemocnění ledvin a karcinomu horního gastrointestinálního traktu.

Rakovina zřejmě chrání před demencí

22. 6. 2019

Lidé, kteří přežili rakovinu, jsou zřejmě více chráněni před demencí. Tvrdí to několik výzkumů, k nimž se nyní přidala studie z University of California San Francisco School of Medicine.

Deprese po srdeční příhodě zvyšuje pravděpodobnost úmrtí

12. 6. 2019

Pacienti po infarktu s úzkostí či depresí mají vyšší riziko předčasného úmrtí. K tomuto závěru dospěla studie publikovaná v European Journal of Preventive Cardiology.

Konec AIDS na obzoru?

7. 6. 2019

Přenášení viru AIDS lze zastavit. Rozsáhlá studie potvrdila objev léku, který zcela zastavil přenos retroviru mezi homosexuálními muž

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution