Novinky

Nová léčebná modalita u astmatu

9. 3. 2019

Evropská léková agentura (EMA) doporučila využití dupilumabu (obchodní název léku Dupixent) jako prostředku podpůrné léčby při těžkém astmatu pro pacienty ve věku nad 12 let.

Diagnostika Alzheimera z oka?

8. 3. 2019

Použitím ultrasenzitivní skenovací techniky oka lze zjistit známky onemocnění Alzheimerovy choroby (AD). Projeví se jako změny na drobných cévkách na očním pozadí.

Porod mrtvého dítěte neovlivňuje průběh dalšího těhotenství

3. 3. 2019

Ženy, které znovu otěhotní do roka po narození mrtvého dítěte (stillbirth), nemají vyšší riziko, že se totéž přihodí znovu, ani vyšší riziko předčasného porodu nebo porodu dítěte malého vzhledem ke gestačnímu věku.

Menší zlo při léčbě dny

24. 2. 2019

Americká FDA vydala varování ohledně bezpečnosti léku na chronickou hyperurikémii s účinnou látkou febuxostat. Podle rozsáhlé postmarketingové studie tato látka zvyšuje riziko úmrtí ve srovnání s jinými látkami pro terapii tohoto onemocnění, zejména s allopurinolem.

Jak zabránit CA jater? Otrubami!

23. 2. 2019

Pro vyšší konzumaci celozrnných výrobků a vlákniny mluví další argumenty: podle všeho snižují riziko onemocnění hepatocelulárním karcinomem. Tvrdí to rozsáhla dlouhodobá pozorovací studie publikovaná v JAMA Oncology.

Ibalgin 200 a 400 má jiné složení

19. 2. 2019

Lék Ibalgin, užívaný proti bolestem, má nové složení. Státní ústav pro kontrolu léčiv upozorňuje, že nově kromě účinné látky ibuprofenu obsahuje rovněž laktózu.

Pembrolizumab nově i pro léčbu CA prostaty?

17. 2. 2019

Keytruda, přípravek pro imunoterapii při onkologickém onemocnění, bude nově testován ve třech studiích ve fázi 3 jako přípravek pro kombinovanou terapii i u karcinomu prostaty.

Marihuana: Neprozkoumané účinky na srdce

15. 2. 2019

Konopí k lékařským i rekreačním účelům je legální ve stále více zemích. Ukazuje se však, že jeho účinky mohou být nebezpečné speciálně pro pacienty s kardiovaskulárním onemocněním.

Nový doporučený postup léčby astmatu

8. 2. 2019

Americká odborná společnost American College of Allergy, Asthma and Immunology vydala nové guidelines pro léčbu astmatu. Poprvé se v nich přesně stanovuje postup pro snížení medikace u pacientů s dosaženou kontrolou nad průběhem onemocnění.

Jak moc škodí e-cigarety? Nové důkazy varují

6. 2. 2019

Používání elektronických cigaret výrazně zvyšuje nebezpečí mrtvice a infarktu myokardu.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution