Novinky

Vědci navrhují přehodnotit roli sacharidů

12. 5. 2021

Nedávný výzkum naznačuje, že  pro pochopení přírůstku hmotnosti  může být „model sacharidů a inzulínu“  zjednodušující. Důležitější mohou být hladiny inzulínu mezi jídly a jeho vliv na tělesné orgány.

Průlom v léčbě diabetu

8. 5. 2021

Nový typ inzulinu může nahradit jeho denní aplikaci. Dlouhodobě působící inzulin s názvem insulin icodec stačí aplikovat jednou týdně.

Klíč k pochopení schizofrenie

4. 5. 2021

Lidé se schizofrenií a jinými neuropsychiatrickými poruchami mohou mít propustnější hematoencefalickou bariéru. Výsledný zánět může vést ke klinickým projevům neuropsychiatrických stavů.

Úspěch nového léku na psoriázu

30. 4. 2021

Průlomový lék na lupénku prokazuje jedinečné výsledky, kterými překonává účinky dosavadních terapeutik secukinumab a adalimumab.

Začíná Alzheimer v ústech?

26. 4. 2021

U lidí s onemocněním dásní se častěji nacházejí proteinové markery pro Alzheimerovu nemoc v mozkomíšním moku.

Běžný lék na DM má protirakovinové účinky

22. 4. 2021

Nová studie zkoumala protitumorové aktivity biguanidů. V terapii melanomu se ukázalo, že fenformin je účinnější než metformin.

Vývoj nového léku na srpkovitou anemii

17. 4. 2021

V terapii srpkovité anemie se otvírá nová léčebná modalita. Kandidátní lék FTX-6058 obnovuje schopnost produkovat fetální hemoglobin

Prenatální stres působí celý život

12. 4. 2021

Prenatální stres u jedinců ovlivňuje individuální odpověď na zátěžové situace až do čtyřicítky. Zasahuje muže a ženy odlišně a jeho efekt může trvat po celý život.

Mozek žije i po smrti

8. 4. 2021

Pozoruhodný objev: některé z mozkových buněk po smrti zůstávají živé, a některé dokonce rostou a výrazně zvyšují expresi konkrétních genů.

Konzervanty ničí imunitu

4. 4. 2021

Nedávná studie potvrdila, že běžný konzervant potravin zvaný terc-Butylhydrochinon (TBHQ) může negativně ovlivnit fungování imunitního systému.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution