Novinky

Zdraví nejvíc škodí sacharóza

25. 1. 2019

Dopad sacharidů na lidský organismus závisí na jejich typu a kvalitě. Toto zjištění přinesla dosud největší metaanalýza údajů téměř 135 milionů osob z různých studií.

Riziko sebevraždy při karcinomu je nejvyšší během prvního roku

25. 1. 2019

I když počet pacientů, kteří přežili onemocnění rakovinou stále stoupá, určité typy tohoto onemocnění stále významně zvyšují pravděpodobnost sebevraždy.

Lartruvo zklamal ve studii

20. 1. 2019

Protinádorový lék Lartruvo neprokázal v dlouhodobé konfirmativní studii schopnost prodloužit dobu přežití a nebude se tedy dál podávat pacientům ani uvádět na trh.

Které hormony zhoršují riziko trombózy?

13. 1. 2019

Nová britská studie upozorňuje, že určité přípravky hormonální substituce (HRT) používané u žen v menopauze zvyšují riziko vzácně se vyskytující, avšak závažné tromboembolie (TEN).

Začala reforma proplácení zdravotních pomůcek

11. 1. 2019

Letošní rok znamená revoluci v úhradách pojišťoven za zdravotnické prostředky. Největší reforma hrazení za posledních 20 let bude mít ze všech změn ve zdravotnictví na pacienty nejvýraznější dopad.

Snídaně nevede k hubnutí

6. 1. 2019

Snídani jako nejdůležitější jídlo dne a základ redukce váhy doporučují lékaři dlouho. Nová zjištění však tuto tezi popírají.

Proč u rakoviny plic roste podíl nekuřáků?

4. 1. 2019

Podle mnoha údajů je mezi pacienty s rakovinou plic 10 až 15 % osob, které nikdy nekouřili.

Nový urgent Na Bulovce

4. 1. 2019

V pražské Nemocnici Na Bulovce s novým rokem začalo fungovat samostatné oddělení urgentního příjmu, které patří k nemodernějším pracovištím svého druhu v Česku.

Proč nepít alkohol před dětmi

31. 12. 2018

Nedávná britská studie potvrzuje obavy, jak nebezpečné je popíjet alkohol před dětmi. Nejde jen o „špatný příklad“, ale o negativní působení na psychický stav dětí. Nejistota, stres a znepokojení nad chováním rodičů mohou vést k závislosti.

Cvičení léčí hypertenzi podobně jako léky

30. 12. 2018

Fyzické cvičení je pro léčbu hypertenze stejně účinné jako medikace. Ukázaly to hned dvě rozsáhlé metastudie.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution