Novinky

CDK11 - cesta k protinádorové léčbě

17. 5. 2020

Jako první na světě popsala význam cyklin-dependentní kinázy 11 (CDK11) v přepisu genetické informace výzkumná skupina pod vedením Dalibora Blažka z institutu CEITEC Masarykovy univerzity v Brně.

Kmenové buňky proti Parkinsonovi

12. 5. 2020

Úspěch první transplantace mozkových buněk, vyrobených z kmenových buněk vlastní kůže parkinsonika, ohlásili vědci v USA. 

Iktus u DM2 má devastující účinky na kognici

7. 5. 2020

Mrtvice u pacientů s diabetem 2.typu  vede k signifikantnímu zhoršení paměti a kognitivních funkcí v porovnání s lidmi s normální koncentrací glukózy v krvi, ale i v porovnání s prediabetes.

První konjugát proti TNBC

2. 5. 2020

Americká FDA ve zrychleném režimu povolila použití léčiva Trodelvy k terapii metastatického triple-negativního karcinomu prsu (TNBC), který neodpovídá na jinou terapii.

Podléhá menopauza evoluci?

27. 4. 2020

Menopauza bude v blízké budoucnost začínat v pozdějším věku nebo vymizí úplně, predikují kanadští vědci.

Nová léčba alkoholismu na obzoru?

23. 4. 2020

Potlačit konzumaci alkoholu na úrovni buněčných receptorů by mohla pomoci nová americká studie.

Půjde CA pankreatu „vyhladovět“?

18. 4. 2020

Vědci z Columbia University zjistili, že lék, který vyvíjejí pro pacienty s genetickým onemocněním cystinurií, může být účinný i proti karcinomu slinivky.

Celiakie zvyšuje mortalitu

15. 4. 2020

Dosud nepotvrzenou souvislost hledali výzkumníci vy Švédsku. Ukázalo se, že celiakie je skutečně spojena s mírným, ale trvalým zvyšováním rizika úmrtí.

Kombinace doxorubicinu a olaratumabu není účinná

10. 4. 2020

Přidání olaratumabu ke standartní léčbě doxorubicinem u pacientů s pokročilým sarkomem měkkých tkání (STS) nepřináší větší efekt.

Transplantovaní potřebují psychopodporu

6. 4. 2020

Studie, založená na datech z britské NHS, poukazuje na fakt, že pacienti po transplantaci místo očekávané euforie zažívají obvykle mírnou až střední depresi či stres.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution