Novinky

Hadí jed může léčit rakovinu

1. 3. 2020

Výzkumný tým z University of Northern Colorado tvrdí, že účinky hadího jedu půjde využít pro léčbu rakoviny.

Pizza škodí spermiím

27. 2. 2020

Západní strava je příčinou nejen úbytku mužských spermií, ale i poklesu hladiny testosteronu. Vliv způsobu stravování na funkci mužských varlat zkoumala rozsáhlá studie časopisu JAMA Urology.

Deprese na postupu?

23. 2. 2020

Třikrát více antidepresiv než před sedmi lety předepsali v ČR lékaři za loňský rok. Jde o recepty na 242 milionů obvyklých denních dávek.

Příliš čistoty škodí – opět potvrzeno

18. 2. 2020

Nová studie přináší důkazy o souvislosti mezi expozici chemie z čisticích prostředků a rozvoji astmatu u dětí.  Údaje publikoval Canadian Medical Association Journal.

Vedou antibiotika k obezitě?

14. 2. 2020

Děti, kterým jsou od útlého věku opakovaně podávána antibiotika, mají vyšší riziko pozdější obezity.

Marihuana škodí srdci a medikaci

9. 2. 2020

Nová studie potvrzuje, že lidem se srdečními onemocněními může užívání marihuany významně zvýšit riziko kardiovaskulární příhody.

Unikátní česká studie k cestovní medicíně

5. 2. 2020

Rozsáhlá studie realizovaná na Klinice infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce ukázala, že čeští cestovatelé málo využívají předvýjezdové poradenství.

Sluncem proti metabolickému syndromu?

1. 2. 2020

Nová studie v USA zjistila, že fotosenzitivní proteiny na adipocytech mohou reagovat na sluneční světlo. Naznačuje rovněž, že nedostatek přirozeného denního světla mění způsob jejich fungování a následně zvyšuje riziko rozvoje metabolického syndromu.

Krevní tlak stoupá jinak ženám než mužům

28. 1. 2020

Nový výzkum prokázal, že cévy žen stárnou rychleji než u mužů. Krevní tlak u žen bývá sice na začátku nižší, ale začíná stoupat dříve, už po třetí dekádě věku.

Nebezpečný koronavirus se začal šířit do světa

24. 1. 2020

Smrtící nový koronavirus se začal šířit z čínské provincie Chu-pej. Zemřelo tam již 41 lidí, počet nakažených dosáhl 1300.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution