Novinky

Gen pro CA prsu už lze vypnout

28. 6. 2020

Vypnout gen pro agresivní typ karcinomu prsu se podařilo vědcům v USA. Na myším modelu se tak nejen zmenšil rozsah tumorů, ale zároveň se zabránilo jejich šíření.

Objev nového viru: česká stopa

26. 6. 2020

Tým, jehož součástí byla i vědkyně z Akademie věd ČR, objevil v Etiopii nový typ viru u krys. Jedná se o takzvaný mammarenavirus, savčí vir z rodiny arenavirů.

Lidská vajíčka si sama vybírají spermie

22. 6. 2020

Ženská vajíčka si vybírají spermii, s níž dojde k početí. Zjistila to nová studie vědců ze Stockholmské univerzity ve spolupráci s odborníky z Manchesteru.

Tloustnutí z antikoncepce: Vliv genů

18. 6. 2020

Přibírání na váze vlivem antikoncepce není jen fáma, dokazuje studie na základě rozboru údajů téměř tří stovek různých žen.

Jak ketamin ovlivňuje depresi?

14. 6. 2020

Nová, dosud největší studie ze Švédska popisuje, jak užití ketaminu k léčbě těžkých depresí ovlivňuje specifické části mozku.

Marihuana a mrtvice: Žádná souvislost

10. 6. 2020

Zvyšuje užívání marihuany riziko mrtvice?  Observační studie z americké University of Mississippi tvrdí, že nikoliv.

Krevní tlak a cvičení: důležitý ukazatel

6. 6. 2020

Nové nástroje k prognostice kardiovaskulárních rizik pomohou vytvořit výsledky nové studie, zveřejněné v Journal of the American Heart Association

Borelióza: konečně vakcína?

2. 6. 2020

Americká skupina farmaceutické společnosti  Sanofi vyvinula očkovací látku, z níž by se mohla vyrábět vakcína proti lymské borelióze, která navazuje na dřívější americkou vakcínu.

Z kávy se hubne, kofeinem to není

29. 5. 2020

Káva se má podle nového výzkumu stát součástí zdravé výživy a pomáhat v boji proti obezitě.

Svaly z brambor?

20. 5. 2020

Podle nové studie brambory obsahují Kvalitní proteiny, které pomáhají budovat a udržet svalovou hmotu, lze nalézt i v bramborách. Zjistila kanadská studie.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution