Novinky

Rakovina zřejmě chrání před demencí

22. 6. 2019

Lidé, kteří přežili rakovinu, jsou zřejmě více chráněni před demencí. Tvrdí to několik výzkumů, k nimž se nyní přidala studie z University of California San Francisco School of Medicine.

Deprese po srdeční příhodě zvyšuje pravděpodobnost úmrtí

12. 6. 2019

Pacienti po infarktu s úzkostí či depresí mají vyšší riziko předčasného úmrtí. K tomuto závěru dospěla studie publikovaná v European Journal of Preventive Cardiology.

Konec AIDS na obzoru?

7. 6. 2019

Přenášení viru AIDS lze zastavit. Rozsáhlá studie potvrdila objev léku, který zcela zastavil přenos retroviru mezi homosexuálními muž

Lepší spánek i psychika s novou čočkou

3. 6. 2019

Výměna čoček při operaci katarakty starším osobám zlepší nejen vidění. Senioři s implantáty lépe spí a dosahují lepších výsledků v testech kognitivních schopností

Co nejíst při CA prsu?

2. 6. 2019

Nový přístup k léčbě triple-negativního karcinomu prsu by mohl zahrnovat změnu jídelníčku. Růst nádorových buněk totiž podporuje asparagin, obsažený v některých potravicnách. .

Omega-6 mastné kyseliny snižují riziko diabetu

1. 6. 2019

Konzumace stravy bohaté na omega-6 polynenasycené mastné kyseliny snižuje riziko vzniku diabetu 2. typu více než o třetinu.

Zrak, deprese a úzkost spolu souvisí

27. 5. 2019

Starší osoby se zhoršeným vidění pravděpodobněji trpí symptomy úzkosti a deprese. A naopak starším jedincům, trpícím úzkostí a/nebo depresí, hrozí větší riziko poškození zraku.

Nový typ léku na CA prsu

27. 5. 2019

Americká FDA schválila zcela nový typ léku pro léčbu pokročilé rakoviny prsu v kombinaci s hormonální terapií pro postmenopauzální ženy i pro muže.

Nový prostředek proti nemocničním nákazám

21. 5. 2019

Místně získaná závažná infekce S. pneumoniae na jednotkách intenzívní péče je spojena s vysokou mortalitou. Účinnou léčbu v kombinaci s antibiotiky představuje CAL 02.

Nová kombinace na nejčastější leukemii dospělých

20. 5. 2019

Americká FDA povolila užití kombinace venetoclax a obinutuzumab pro pacienty s dosud neléčenou chronickou lymfatickou leukemii.

Partneři projektu

Webinář

Webinář

Webinář

12 | 6 | 2018

The Richtfax Connect Solution