This site is intended for healthcare professionals

Žijeme s roztroušenou sklerózou 2/2022

Aktuality

Redakce časopisu Žijeme s roztroušenou sklerózou

Žijeme s roztroušenou sklerózou 2/2022

a) Přednášky o RS pro vaše blízké

Edukačních akcí pro pacienty s RS je celá řada, ale konference pro lidi z jejich nejbližšího okolí, které je rovněž zasaženo nemocí svého blízkého, je jenom jedna. Probíhá každý rok začátkem listopadu a na té poslední 5. listopadu v pražském hotelu ILF opět vystoupili zajímaví přednášející: prof. Kubala Havrdová (úvod do RS), dr. Bartáková (urologická problematika u RS), prim. Vachová (cestování s RS), Mgr. Škoda (psychika) a J. Tůma (vrcholový sport s RS). Přednášky a diskuze byly nahrávány, přístup k videím je bez registrace a bez poplatku přes QR kód na této stránce.

 

b) Maraton s RS 2023 bude

Maraton s RS prodělal za posledních 11 let vývoj od hurá akce skupinky nadšených pacientů a fyzioterapeutů RS centra Všeobecné fakultní nemocnice do mezinárodního projektu s tisíci cvičenci a vítaným ohlasem v médiích. Organizátorem je Impuls – nadační fond specializovaný v oblasti RS. Chcete-li se zapojit do právě připravovaného 12. ročníku MaRSu, poznamenejte si termín 24.–25. března 2023. Cvičit půjdou všichni – pacienti, jejich rodiny a přátelé, lékaři, sestry, fyzioterapeuti, sympatizanti a další, kteří chtějí pomoci pohybem. Více na https://maratonmars.cz

 

c) Co se píše o RS?

Roztroušená skleróza postihuje nejčastěji mladé lidi v rozkvětu sil a s velkými plány do budoucna. Možná i proto jí je věnována značná mediální pozornost. Každý den vyjde několik článků, které se tématu RS více či méně dotýkají. Zajímají vás blogy lidí s RS, upoutávky na připravované akce i zprávy z těch proběhlých, životní příběhy slavných i méně slavných osobností s RS, dobré skutky, rozhovory s odborníky, rady a zprávy z výzkumu? Potom se můžete každý měsíc podívat na přehled publikovaných článků pod názvem MSdnes.

 

Významné státní ocenění pro prof. Evu Kubala Havrdovou

V pátek 28. října udělil prezident republiky Miloš Zeman Medaili Za zásluhy o stát v oblasti vědy profesorce Evě Kubala Havrdové, vedoucí Centra pro demyelinizační onemocnění Neurologické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, odbornici na roztroušenou sklerózu. Zasloužila se mj. o koncepci péče o pacienty s RS v celé České republice, stála za vznikem center pro roztroušenou sklerózu a NMOSD a je spoluautorkou Standardů pro diagnostiku a léčbu RS. Gratulujeme!

Zpět

Antiinfectives News č. 1/2024

17 | 05 | 2024

První letošní číslo Antiinfectives News vyjde v červnu a nabídne zajímavý obsah na aktuální témata.

Česká diabetologie č. 2/2024

30 | 04 | 2024

Chystáme druhé letošní vydání odborného čtvrtletníku Česká diabetologie, které vyjde v květnu. Časopis nabídne tři odborné články a kazuistiku.

Paediatric News č. 1/2024

28 | 03 | 2024

Připravujeme první letošní vydání odborného časopisu Paediatric New, které vyjde v dubnu.
Partneři projektu