Nové terapie u pokročilé CA prsu

3. 6. 2022

Letošní ASCO v Chicagu představilo dvě novinky v léčbě agresivní rakoviny prsu. V obou případech jde o konjugáty protilátky a léku, jenž se skládají z chemoterapeutika spojeného s protilátkou, která dodává chemoterapii přímo do rakovinných buněk.

Enhertu (trastuzumab deruxtecan) u vybrané skupiny pacientek s pokročilým karcinomem prsu zastavil progresi rakoviny na téměř dvakrát delší dobu než standardní chemoterapie - 10,1 oproti 5,4 měsíce.

Trodelvy (sacituzumab govitecan) vedl k delšímu přežití bez progrese ve srovnání se standardní chemoterapií u některých pacientů s rakovinou.

Oba přípravky jsou již schváleny americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv pro použití při léčbě některých typů rakoviny prsu. Tyto nové klinické studie ukazují, že by mohly být užitečné pro ještě více pacientů,

Zdroj: Medicinet.com. Published June 6, 2022 https://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=277471&ecd=mnl_spc_060622

 

Podřimování má svá rizika

1. 8. 2022

Časté podřimování může být signálem vyššího rizika krevního tlaku a mrtvice. Dřívější studie o této spojitosti přinesly rozporuplné závěry, tato působí přesvědčivě.

Na slunci roste hlad

23. 7. 2022

Vystavení slunečnímu záření vyvolává větší touhu po potravě i její vyšší příjem.

Komerce

Partneři projektu