Dobrovolnictví v ohrožení

12. 12. 2020

Amelie, z.s. pracuje už více než 10 let s onkologicky nemocnými i jejich blízkými ve svých Centrech i v nemocnicích. Dobrovolníci dochází do šesti nemocnic na 12 oddělení, kde nabízejí svůj čas a lidský zájem.

Nyní však stejně jako veřejnost do nemocnic nemohou. Jsou oddělení, kam se dobrovolníci nedostali od února 2020. Koordinátoři i nemocnice vymýšlejí způsoby pro plánování návratu dobrovolníků a bezpečnou realizaci jejich aktivit. Dlouhodobě se totiž nemohou udržet ani čekající dobrovolníci, ani dobrovolnické programy, které nevytváří výstupy.  „Uvítala bych otevření dveří ke spolupráci na rozvoji metodiky dobrovolnictví ve zdravotnictví. Možná na to je současná situace ještě příliš krizová, ale potenciál situace může být využit ke změnám a vyšší efektivitě spolupráce v nemocnicích, čehož se po utišení situace už nemusí dát dosáhnout,“ říká Michaela Čadková Svejkovská, metodička dobrovolnického programu a ředitelka Amelie, z.s..

Amelie se již od roku 2006 věnuje psychosociální pomoci onkologicky nemocným a jejich blízkým. Vizí Amelie je, aby rakovina byla vnímána „jen“ jako součást života a své poslání vidí v tom, že pomáhá žít život s rakovinou. Více informací o dobrovolnictví a neziskové organizaci Amelie, z.s. lze nalézt na oficiálních webových stránkách www.amelie-zs.cz.

Zdroj: https://www.amelie-zs.cz/

"Hodný" cholesterol možná není tak hodný

30. 11. 2022

Způsob, jakým se HDL používá k předpovídání rizika vzniku srdečních onemocnění, zřejmě bude třeba přehodnotit. Hladina "dobrého" cholesterolu nakonec velký vliv na zdraví srdce nemá, tvrdí studie.

Komerce

Partneři projektu